W ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka odbył się apel o tematyce związanej z prawami dziecka. Celem apelu było uświadomienie uczniom potrzeby przestrzegania prawa i zapoznanie ich z najważniejszymi aktami prawa obowiązującymi w Polsce, w Europie i na całym Świecie.

Podczas apelu uczniowie klasy 5B pod kierunkiem pani Gergelewicz wykonali piosenki związane z tematyką apelu, m.in. "Wszystkie dzieci nasze są", "Na raz, na dwa", "Zakazany owoc", "Dłonie". Uczniowie klasy 4A pod kierunkiem pani Katarzyny Keller-Gierko wyrecytowali wszystkie prawa Dziecka.

Mamy nadzieję, że kolejna inicjatywa uświadomienia dzieciom, iż mają prawa i powinny wiedzieć, jak z nich korzystać, nie zaniedbując równocześnie swoich obowiązków udała się.

W drugiej części uczennice ze Szkolnego Koła Gimnastycznego pod kierunkiem pani Małgorzaty Siedlik przygotowały wspaniały pokaz gimnastyki artystycznej.

Podczas apelu panowała wspaniała atmosfera. Mali artyści nagrodzeni zostali gromkimi brawami.

Tekst i zdjęcia: Danuta Gergelewicz