Dbając i pielęgnując rodzime tradycje, panie wychowawczynie PSZCZÓŁEK I SÓWEK zorganizowały swoim wychowankom zabawę andrzejkową.

W dniu 30 listopada 2016 roku dzieci spotkały się w pięknie udekorowanej sali z trzeba dobrymi czarownicami Brunhildą, Petronelą i Lukrecją (w tych rolach panie).

Przedszkolaki poznały andrzejkowe tradycje oraz wzięły udział w bardzo ciekawych wróżbach andrzejkowych. Nie zabrakło wróżenia z butów, przepowiadania wykonywanego zawodu, czy najbliższej przyszłości. Były także tańce w rytm wesołej muzyki. Na koniec czarownice zaprosiły dzieci na słodki poczęstunek.

Andrzejkowe spotkanie zachowało swój tajemniczy urok i magię, a uśmiechy dzieci świadczyły o tym, że taka forma zajęć bardzo im się podobała. Ciekawe, czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie....?

Tekst i zdjęcia: Ewa Cytrowska