10 miesięcy nauki tak szybko upłynęło i znów zadzwonił dzwonek, by zaprosić wszystkich na uroczystość zakończenia roku szkolnego 2015/2016.

O godzinie 8:15 naukę żegnały i wakacje witały dzieci z klas 1-3, a o 10:00 uczniowie klas 4-6.

Uroczystość przeznaczona dla młodszej części społeczności szkolnej odbyła się na dworze, na boisku rekreacyjnym. Stanowiły ją przede wszystkim: słowa Pani Dyrektor skierowane do uczniów, przestroga policjanta, aby wszyscy bezpiecznie spędzili wakacje, piosenka i wiersz przygotowane przez uczniów, a nade wszystko wyróżnienie najlepszych uczniów.

Uczniowie wyróżniający się w nauce otrzymali pamiątkowe medale, a uczniowie charakteryzujący się wzorowym zachowaniem – oryginalne plany lekcji i długopisy ze stosownym napisem. Uroczystość uwieńczyło losowanie nagród wśród uczniów, którzy wpłacili składkę na fundusz Rady Rodziców. Wśród losowanych nagród były bony podarunkowe do sklepów, piłki, worki na basen. Koordynatorem przedsięwzięcia była przewodnicząca RR, pani Agnieszka Lachowicz.

Już w salach uczniowie otrzymali świadectwa i pożegnali się z wychowawcami na dwa miesiące.

Uroczystość przeznaczona dla klas starszych miała nieco inny, bardziej poważny charakter i odbyła się w sali gimnastycznej. Najważniejszym jej momentem było podziękowanie, jaki pani burmistrz, Monika Trzcińska, skierowała na ręce kończącej swe urzędowanie – pani dyrektor mgr Bernadecie Kryger. Pani Kryger 10 lat pełniła urząd dyrektora, a wcześniej pracowała jako nauczyciel matematyki i informatyki. Dała się poznać jako osoba oddana szkole, kochająca ją i nielicząca chwil jej poświęcanych.

Żegnaliśmy nie tylko panią dyrektor, ale też ustępującą ze stanowiska wicedyrektor szkoły – panią mgr inż. Małgorzatę Nowak-Łopieńską oraz odchodzącą na emeryturę, nauczycielkę nauczania wczesnoszkolnego , a później przyrody, panią mgr Danutę Opałkę.

Życzymy młodym jeszcze i pięknym Paniom – Bernadecie Kryger i Danucie Opałce – by na emeryturze spełniały się ich niespełnione dotąd marzenia. Mamy nadzieję, że teraz mając nieco więcej czasu, nie pożegnają się z nami definitywnie, lecz będą dalej poświęcać się szkole i uczniom, aktywnie działając w SE „Drabina”. Dziękujemy za każde dobre słowo, wsparcie, gest i przyjaźń, którymi nas obdarowałyście.

Apel oczywiście nie odbyłby się bez stałych części programu, takich jak: przejęcie sztandaru i flagi od szóstoklasistów przez młodszych o rok uczniów, wyróżnienie najlepszych uczniów klas szóstych odznaką - „Srebrną tarczą”, uhonorowanie prymusów szkoły, wręczenie nagród z najważniejszych konkursów, pożegnanie uczniów klas szóstych przez uczniów klas piątych, podziękowanie rodzicom uczniów.

Poczet sztandarowy w przyszłym roku szkolnym będą reprezentować: Klara Grzelak, Kinga Kuleszczyk oraz Jakub Sokół. Natomiast w poczcie flagowym zobaczymy: Kornelię Kuźmę, Julię Żejmo i Stanisława Biedawskiego. Poprzednikom dziękujemy.

Prymusem szkoły została Zofia Lachowicz ze średnią ocen 6,0, a tuż za nią uklasyfikowała się Klara Grzelak ze średnią 5,91. Dziewczyny, wielkie brawa! Gratulujemy! Klasą, która w szkole uzyskała najwyższą średnią i otrzymała przechodni puchar jest obecna klasa 4B. Jej wychowawcą jest pani Danuta Gergelewicz.

Do wszystkich zgromadzonych w sali uczniów, nauczycieli i rodziców, swe słowa skierował pan policjant, wyrażając nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym do pracy i nauki powrócą wszyscy cali i zdrowi.

W salach nastąpiła kontynuacja apelu oraz spotkanie i pożegnanie z wychowawcami. Wychowawcami tegorocznych absolwentów szkoły byli: pani Krystyna Adamska, pani Elżbieta Zawadka, pan Paweł Waszkiewicz.

• Zakonczenie_2015-2016_6
  • Zakonczenie_2015-2016_1
  • Zakonczenie_2015-2016_2
  • Zakonczenie_2015-2016_3
  • Zakonczenie_2015-2016_4
  • Zakonczenie_2015-2016_5

Drodzy Absolwenci, życzymy Wam sukcesów na kolejnych szczeblach edukacji!!!