Tradycyjnie w maju w naszej szkole odbył się konkurs „Warmia moja mała Ojczyzna”, w którym wzięli udział uczniowie klas 4-6. Swoje prace wykonywali na zajęciach komputerowych. Uczniowie klas czwartych sporządzali prace indywidualnie w postaci folderu „Braniewo moje miasto”. Zadaniem klas piątych było wykonanie w parach prezentacji multimedialnej na jeden z trzech tematów:

• W Braniewie warto zobaczyć ...
  • Znani ludzie mojej miejscowości: Regina Protmann, Tadeusz Brandys, Stefan Wiśniewski, Stanisław Hozjusz, Tadeusz Kopacz (do wyboru)
  • Moja szkoła i jej historia

Klasy szóste prezentowały swoje możliwości w posługiwaniu się komputerem wykonując w parach prezentację multimedialną na wybrany przez siebie temat:

• Ważne wydarzenia kulturalne i sportowe organizowane w naszym mieście
  • Moje miasto i jego historia
  • Miasta Warmii i ich historia (7 miast)

Jury w składzie: p. Elżbieta Zawadka – nauczyciel zajęć komputerowych i p. Danuta Opałka nauczyciel przyrody wybrało najciekawsze prace.

Wśród uczniów klas czwartych wyróżniono prace Zofii Lachowicz i Marty Mućki z klasy 4B. W klasach piątych najciekawsze prace wykonały Klara Grzelak i Kinga Kuleszczyk z klasy 5A, oraz Oliwia Kobylarz i Patrycja Kunc z klasy 5B. Na wyróżnienie w klasach szóstych zasłużyły prace, które wykonały Martyna Suwał i Dominika Brzezińska z klasy 6B, oraz Roksana Omielan i Róża Niewiadomska z klasy 6C.

Wymienione osoby otrzymały nagrody i dyplomy ufundowane przez Radę Rodziców.