Na fotografii widać dużą grupę dzieci z paniami i strażakami na tle komendy i wozów strażackich

W piątek 3 czerwca 2016 roku uczniowie klasy 1B i 1E wraz z wychowawczyniami – Panią Joanną Głuchowską i Panią Elżbietą Zawadką wybrali się do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie.

Celem wycieczki było zapoznanie uczniów ze sprzętem strażackim, udzielaniem pierwszej pomocy poszkodowanym oraz pracą Strażaka. W siedzibie Straży Pożarnej uczniowie zwiedzili wszystkie pomieszczenia. W czasie spotkania mogły zapoznać się ze sprzętem, którego strażacy używają w różnych, trudnych warunkach oraz metodami używanymi w czasie gaszenia pożarów i ratowania ludzi z wypadków. Strażacy zademonstrowali zjazd po róże, a także sygnał dźwiękowy i świetlny wozów strażackich.Każdy z uczniów mógł przymierzyć hełm strażacki. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali również możliwości wozu strażackiego z drabiną i koszem.

Na zakończenie, pod czujnym okiem strażaka, dzieci mogły wypróbować sprzęt gaśniczy. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

Tekst i zdjęcia: Joanna Głuchowska

SP3_w_SP_5